Haber

15. Çin-Latin Amerika ve Karayipler İş Zirvesi Ekvador’da Başlıyor

GUAYAQUIL, 15 Aralık (Xinhua) — Ekvador Devlet Lideri Guillermo Lasso, Çarşamba günü Ekvador’un liman kenti Guayaquil’de 15. Çin-Latin Amerika ve Karayipler (LAC) İş Zirvesi’nin açılışını yaptı. Çarşamba ve Perşembe günleri devam eden zirve, Çin’in bölgedeki ticaretini ve yatırımlarını geliştirmeyi amaçlıyor.

Etkinliğin açılışında konuşan Lasso, “662 milyon nüfuslu Latin Amerika ve Karayipler bölgesi, Çin Halk Cumhuriyeti ile yakından ilişkilidir” diyerek, iki taraf arasındaki ticaretin 450 milyar ABD dolarına ulaşacağını sözlerine ekledi. 2021’de “bu ilişkilerin ülkelerimiz için büyük önem ve ağırlığını yansıtıyor.” Kullanılmış.

Ekvador Üretim, Dış Ticaret, Yatırım ve Balıkçılık Bakanı Julio Jose Prado, “Bölge Çin yatırımları için en önemli destinasyonlardan biri haline geldi” dedi.

Zirveye özel daire ve sanayi ve ticaret odalarından temsilciler ile dış ticaret, ulaştırma, bayındırlık, ihracat, yatırım geliştirme ve telekomünikasyon dairelerinden devlet yetkilileri katılıyor. Tepe kapsamında ticaret ve yatırım, yeşil sanayi, kanaat örgütlenmesi ve dijital iş birliği konulu iş birliği forumlarının yanı sıra Kovid-19 sonrası ekonomik toparlanmaya ilişkin makro düzeyde iş dünyası yuvarlak masa ve genel kurul toplantısı düzenleniyor.

China-LAC Business Hill, Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Kurulu tarafından her yıl düzenlenmektedir. Bu yıl Ekvador Üretim, Dış Ticaret, Yatırım ve Balıkçılık Bakanlığı da doruk noktasının düzenlenmesine katkıda bulundu.

2007 yılında lanse edilen Tepe, Çin ve Latin Amerika ülkelerinden ihracatçı, ithalatçı ve yatırımcıları bir araya getiren en değerli iş faaliyeti haline geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu